CAŁEGO CIAŁA

TKANEK GŁĘBOKICH

Zarówno stres, przewlekłe zmęczenie, niewłaściwa postawa ciała, wymuszona pozycja przez wiele godzin jak i zmiany zwyrodnieniowe powodują wzmożone napięcie zarówno mięśni jak i otaczających je powięzi. W masażu klasycznym masażysta skupia się na skórze, tkance podskórnej i powierzchownych warstwach mięśni. Często to nie wystarcza i bóle utrzymują się nadal.

Jednym z rozwiązań jest masaż tkanek głębokich i powięzi. Do wykonania tego rodzaju zabiegu potrzebne jest wieloletnie doświadczenie zdobywane zarówno na kursach jak i w czasie pracy oraz perfekcyjna znajomość anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Masaż tkanek głębokich daje możliwość szybkiego przynoszenia ulgi i zapobiegania nawrotom dolegliwości.

Masaż tkanek głębokich jest jedną z metod terapeutycznych, która ostatnimi czasy zdobyła sobie popularność i uznanie. Z badania opinii publicznej (Consumer Reports 2004) określającego korzyści płynące z zastosowania różnych metod terapeutyczno-leczniczych wynika, że wśród 34 tys. respondentów za najbardziej skuteczny w leczeniu bólu krzyża i szyi uznano masaż tkanek głębokich (spośród takich metod jak m.in. chiropraktyka, fizjoterapia, ćwiczenia, leki, akupunktura). Jednym z czynników zwiększających popularność i przewagę masażu głębokiego nad np. „twardą” terapią manualną jest fakt, że zazwyczaj zmiany miękkotkankowe występują pierwotnie względem zmian stawowych, zatem „miękką” terapią manualną (inne określenie masażu tkanek głębokich) można oddziaływać terapeutycznie na tkanki zanim dojdzie do nasilenia objawów.

Masaż polega na wyspecjalizowanym oddziaływaniu na konkretne struktury mięśnio-powięzi z wykorzystaniem specyficznych narzędzi, takich jak łokcie czy pięści, odpowiednich pozycji ułożeniowych oraz strategii działania ukierunkowanych na likwidację ściśle określonych problemów klinicznych.

Metoda ta jest zatem "kluczem" otwierającym przestrzeń do pracy w wymiarze strukturalnym, pozwala bowiem wpływać na struktury nerwowo – mięśniowo - powięziowe i w konsekwencji usprawniać ich fizjologiczne funkcje.

Zalety masażu Tkanek Głębokich

Korzyści wynikające ze stosowania terapii są bardzo istotne. Masaż tkanek głębokich powoduje wydłużenie i rozluźnienie tkanek, a więc z jednej strony ich „uwolnienie” od patologicznego stanu, a z drugiej strony przywrócenie do prawidłowego stanu. W efekcie tych działań dochodzi do zmniejszenia odczuć bólowych, przywrócenia lepszej postawy, zakresu i płynności ruchu.

Stosowanie masażu tkanek głębokich pozwala wykorzystać potencjał istniejący w obrębie tej formy terapii, wzbogacając narzędzia terapeutycznego oddziaływania masażysty czy fizjoterapeuty, poprawiając mechanikę ciała i ergonomię pracy, rozwijając kreatywne i zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta/klienta z wykorzystaniem różnorodnych technik, narzędzi i pozycji ułożeniowych.


RELAKSACYJNY

Jest to spokojny i delikatny masaż całego ciała wykonywany przy w rytm kojącej muzyki. Pomimo łagodnej formy powoduje bardzo głęboki stan relaksacji gdyż jego działanie koncentruje się na wyciszeniu układu nerwowego. Dzięki temu masaż ten usuwa nie tylko napięcia mięśni ale przede wszystkim napięcia emocjonalne, wycisza i uspokaja organizm.


LECZNICZY

Masaż głębokich tkanek ma działanie znoszące napięcia mięśniowe. Celem masażu jest pobudzenie krążenia krwi i limfy przez tkanki, wzmożenie dopływu produktów odżywczych do mięśni, szybsze wyeliminowanie nie zużytych produktów rozpadu powstających w czasie pracy mięśni (kwas mlekowy), usunięcie niedowładu mięśni, poprawa ruchomości stawu po urazach, stanach zapalnych, regeneracja sił w okresie rekonwalescencji. Zastosowanie: Masaż zwiększa elastyczność skóry, jej ukrwienie, wygładza zmarszczki, działa rekreacyjnie, usuwa zmęczenie i napięcia mięśniowe.


GORĄCYMI KAMIENIAMI

Włocławski gabinet kosmetyczny i SPA zapraszają na relaksacyjny masaż kamieniamiKamienie morskie są naturalnymi przewodnikami zimna i ciepła. To głównie bazalt i granit, które cechują się dużą zawartością żelaza, co czyni je stymulatorami energii. Fala oceaniczna udoskonaliła teksturę kamieni by dopasowały się do kształtów ciała. Gęstość kamieni czyni je odpowiednimi do uciskania i wykonywania masażu akupresury.

Terapia gorącymi kamieniami morskimi jest sposobem na uwolnienie endorfin. Rozluźnia napięte mięśnie, wspomaga krążenie i przyczynia się do dobrego samopoczucia. Terapia zimnymi kamieniami morskimi przynosi ulgę w migrenach, napięciu. Zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne.


CZĘŚCIOWY

DRENUJĄCY

Drenaż limfatyczny jest formą masażu, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z przestrzeni wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które go filtrują i usuwają produkty przemiany materii, szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.

Drenaż limfatyczny ma szerokie zastosowanie: poprawia ogólne samopoczucie, stanowi rewitalizację poporodową oraz bardzo istotne zastosowanie w kosmetyce ciała, m.in. w ramach oczyszczenia i stymulacji skóry oraz w zwalczaniu cellulitu czyli wspomagania procesu odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Dla kogo jest przeznaczony ten rodzaj masażu?

Masaż ten jest idealny dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg.

Na występowanie cellulitu uskarża się co drugi człowiek bez względu na wiek i płeć. To brak ruchu, nieodpowiednia dieta, stres i przepracowanie coraz częściej niszczą nasze ciało i skórę. Drenaż limfatyczny jest idealny do likwidacji cellulitu i zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej oraz dla kobiet po okresie ciąży.

Jakie korzyści przyniesie drenaż limfatyczny?

  • zlikwiduje uczucie ciężkich nóg oraz opuchliznę
  • istotnie zredukuje tkankę tłuszczową i cellulit
  • po zabiegu skóra będzie jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza
  • odblokuje układ limfatyczny
  • przyspieszy rehabilitację pourazową

ANTYCELLULITOWY

Masaż ten intensywnie wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami. Szczególnie polecany osobom, które chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Masaż antycellulitowy polega na intensywnym masowaniu, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu i widocznie zmniejszenie się obwodów ciała. Modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące i przyśpieszające regenerację naszego naskórka (wyraźnie poprawiając wygląd skóry całego ciała). W masażu antycellulitowym wykorzystujemy także techniki masażu energetycznego, w którym uciskamy punkty akupresurowe, odpowiadające za wydalanie toksyn z organizmu. Wykonywany przez nas masaż spowoduje, że skóra na Twoim brzuchu, biodrach, udach oraz ramionach stanie się bardziej sprężysta i jędrniejsza.

Masaż antycellulitowy jest wykonywany balsamem przeznaczonym do masażu skóry ze skłonnościami do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i powstawania cellulitu. Specjalnie dobrane naturalne ekstrakty i oleje roślinne wspomagają proces redukcji cellulitu oraz zapobiegają jego ponownemu powstawaniu.


TWARZY, SZYI, DEKOLTU

Masaż twarzy, szyi i dekoltuKlasyczny masaż twarzy, szyi i dekoltu rozpoczyna się ruchami głaszczącymi, do tego dołącza się ruchy rozcierania, ugniatania, oszczypywania i modelowania. Masaż kończy się spokojnymi, głaszczącymi ruchami. Ten rodzaj masażu często jest różnicowany i dodaje się do niego np. ruchy liftingujące. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom kosmetycznym masaż jest idealnym sposobem na odżywienie i nawilżenie skóry. Można wzbogacić ten zabieg - w zależności od potrzeb skóry - odpowiednimi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zapewnia prawidłowy przepływ energii, uspokaja i wycisza, usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. Poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa, ujędrniająco na skórę twarzy. Zabieg ten sprawia, że zmarszczki się wygładzają. Masaż twarzy, szyi i dekoltu zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie i przemęczeniu.

   PRZECIWWSKAZANIA

  • stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry
  • usunięcie zęba i zmiany ropne okołozębowe
  • stan ropny migdałów
  • guzki w przebiegu węzłów chłonnych
  • zaawansowana miażdżyca naczyń
  • stany gorączkowe
  • wysokie nadciśnienie tętnicze
  • nadczynność tarczycy (nie można masować szyi)
Nasze kosmetyki PRO:   We włocławskim gabinecie kosmetycznym używamy kosmetyków OLAPLEX   We włocławskim gabinecie kosmetycznym używamy kosmetyków GUINOT   We włocławskim gabinecie kosmetycznym używamy kosmetyków KEVIN MURPHY   We włocławskim gabinecie kosmetycznym używamy kosmetyków Medik8